fbpx

12 pasaulinio lygio muziejų, kuriuos galite aplankyti neišėjus iš namų!

by Aurelija Balkiene on March 21, 2020

Nors sunku savo akimis pamatyti nepaprastą vaizduojamojo meno kūrinį ar svarbų istorinį artefaktą, jūs galite lengvai praleisti visą gyvenimą keliaudami po pasaulį ieškodami jų visų. Laimei, skaitmeninis amžius leido (net ir nesunkiai) aplankyti garsiausius pasaulio muziejus iš jaukių namų. Čia jų yra net dvylika!

1. LUVRAS. Paryžius

louvre

Luvras yra ne tik vienas didžiausių pasaulio meno muziejų, bet ir vienas ikoniškiausių Paryžiaus istorinių paminklų. Muziejus siūlo nemokamas ekskursijas internete su svarbiausiais ir populiariausiais eksponatais, tokiais kaip Egipto senovės ir Mikelandželo darbais. Galite pasižiūrėti muziejų 360 laipsnių kampu ir spustelėti ant retų artefaktų, kad gautumėte gauti papildomos informacijos apie jų istoriją.

Nuoroda: https://www.louvre.fr/en/visites-en-ligne#tabs

2. SOLOMONO R. GUGGENHEIMO MUZIEJUS. Niujorkas

Solomono R Gugenheimo muziejus

Nors paties Guggenheimo pastato, suprojektuotojo Franko Lloydo Wrighto, architektūra yra įspūdinga, tačiau jums nereikia apsilankyti Didžiajame obuolyje, kad iš arti galėtumėte pamatytumėte kai kuriuos neįkainojamus meno kūrinius. Muziejaus kolekcijas ir eksponatus galima pamatyti internete, įskaitant Franzo Marco, Piet Mondriano, Pablo Picasso ir Jeffo Koonso kūrinius.

Nuoroda: https://www.guggenheim.org/collection-online

3. NACIONALINĖ MENO GALERIJA. Virdžinija

National-Gallery-of-Art-Washington-DC

Nacionalinė dailės galerija, įkurta 1937 m., yra nemokama ir atvira plačiajai visuomenei. Ji taip pat teikia virtualias ekskursijas po savo erdves ir eksponatus. Galite apžiūrėti dabartines parodas ir klausytis įvykusių paskaitų garso ir vaizdo įrašų.

Nuoroda: https://www.nga.gov/

4. BRITŲ MUZIEJUS. Londonas

British museum

Londono britų muziejus, kurio kolekcija yra daugiau nei 8 milijonai objektų, leidžia kai kuriuos kūrinius pamatyti internete. Muziejus taip pat kartu su „Google“ Kultūros Institutu pasiūlė virtualias ekskursijas, naudojant „Google street view“ technologiją.

Nuoroda: https://artsandculture.google.com/partner/the-british-museum

5. SMITSONO NACIONALINIS GAMTOS ISTORIJOS MUZIEJUS. Vašingtonas

gamtos muziejus

Vašingtone, D.C., Nacionalinis gamtos istorijos muziejus, vienas lankomiausių muziejų pasaulyje, siūlo pasižvalgyti po nuostabius lobius per virtualią ekskursiją po visas apylinkes. Žiūrovai yra laukiami rotondoje ir yra pasitinkami išsamios ekskursijos kambarys po kambario 360 laipsnių kampu po visus išskirtinius eksponatus, įskaitant Žinduolių salę, Vabzdžių zoologijos sodą ir Dinozaurus bei Paleobiologijos salę.

Nuoroda: https://naturalhistory.si.edu/visit/virtual-tour

6. METROPOLITANO MENO MUZIEJUS. Niujorkas

The-Metropolitan-Museum-of-Art

„Met“ namuose yra daugiau nei 2 milijonai vaizduojamojo meno kūrinių, tačiau jums nereikia būti Niujorke, kad galėtumėte jais mėgautis. Muziejaus tinklalapyje yra internetinė kolekcija ir virtualios ekskursijos apie įspūdingiausius savo kūrinius, įskaitant Vincento van Gogo, Jacksono Pollocko ir Giotto di Bondone kūrinius. Be to, „The Met“ taip pat bendradarbiauja su „Google“ Kultūros Institutu, kad būtų galima peržiūrėti dar daugiau meno kūrinių (kurių nėra jo internetinėje kolekcijoje).

Nuoroda: https://www.metmuseum.org/art/online-features

7. DALÍ TEATRO MUZIEJUS. Figueres

dali

Įsikūręs Figueres mieste Katalonijoje, Ispanijoje, „Dalí“ teatras-muziejus yra visas skirtas Salvadoro Dali paveikslams. Jame yra daugybė kambarių ir eksponatų, apimančių kiekvieną Dali gyvenimo ir karjeros erą, taip pat pats menininkas yra čia palaidotas. Muziejus siūlo virtualias ekskursijas po aikštes ir keletą eksponatų.

Nuoroda: https://www.salvador-dali.org/en/museums/dali-theatre-museum-in-figueres/visita-virtual/

8. NASA. Virdžinija

nasa

NASA siūlo nemokamas virtualias ekskursijas po Langley tyrimų centrą Virdžinijoje ir Ohajo Gleno tyrimų centrą. Kosmoso centras Hiustone turi aplikaciją, kuri teikia virtualias ekskursijas, papildytas realią patirtimi, vaizdo įrašais ir garso istorijomis apie kosmoso tyrinėjimus.

Nuoroda: https://oh.larc.nasa.gov/oh/
Nuoroda: https://www.nasa.gov/glennvirtualtours

9. VATIKANO MUZIEJUS. Vatikanas

vatican

Vatikano muziejuje eksponuojama išsami svarbių meno ir klasikinių skulptūrų kolekcija, kuruota popiežių per daugelį amžių. Galite pasidairyti po virtualią ekskursiją po muziejaus aikštes ir ikoninius eksponatus, įskaitant Mikelandželo lubas Siksto koplyčioje.

Nuoroda: http://www.museivaticani.va/content/museivaticani/en/collezioni/musei/tour-virtuali-elenco.html

10. NACIONALINIŲ MOTERŲ ISTORIJOS MUZIEJUS. Virdžinija

national women museum

Aleksandrijos (Virdžinija) Nacionalinio moterų istorijos muziejaus misijos tikslas yra šviesti, įkvėpti, įgalinti ir formuoti ateitį „integruojant savitą moterų istoriją ir kultūrą JAV“. Dalis šios misijos vykdoma pasitelkiant gerai kuruojamus internetinius eksponatus ir žodinę istoriją.

Nuoroda: https://www.womenshistory.org/womens-history/online-exhibits

11. JUNGTINIŲ VALSTIJŲ NACIONALINIS MUZIEJUS. Deitonas

160519-F-IO108-009

Centre, esančiame Wright-Patterson oro pajėgų bazėje Deitone (Ohajas), yra daugybė karinių ginklų ir orlaivių, įskaitant Franklino D. Ruzvelto, Hario Trumano, Dwighto D. Eisenhowerio, Johno F. Kennedy ir Richardo Nixono prezidentinius lėktuvus. Muziejus taip pat siūlo nemokamas virtualias ekskursijas po visas aikšteles, leidžiant apžvelgti tokius objektus, kaip Antrojo pasaulinio karo, Vietnamo ir Korėjos karo metu naudotus lėktuvus.

Nuoroda: https://www.nationalmuseum.af.mil/Visit/Virtual-Tour/

12. „GOOGLE ART“ PROJEKTAS.

Siekdama padėti savo vartotojams didelės raiškos ir išsamiai atrasti ir peržiūrėti svarbius meno kūrinius internete, „Google“ bendradarbiavo su daugiau nei 1200 kultūros institucijų iš viso pasaulio, kad archyvuotų ir dokumentuotų neįkainojamus meno kūrinius ir rengtų virtualias ekskursijas po muziejus, naudodama „Google Street View“ technologiją. „Google“ meno projekte eksponuojamas vaizduojamasis menas iš Baltųjų rūmų, Islamo meno muziejus Katare ir net San Paulo gatvės menas iš Brazilijos.

Nuoroda: https://artsandculture.google.com/partner

Tekstas paimtas iš puslapio: https://www.mentalfloss.com/article/75809/12-world-class-museums-you-can-visit-online Nuotraukos naudojamos tekste iš interneto.

Google